Anasayfa / Genel / TÜSAB BAŞKAN ADAYI VE OTSAD GENEL BAŞKANI HÜSEYİN KIRK GENEL KURULDA KONUŞTU

TÜSAB BAŞKAN ADAYI VE OTSAD GENEL BAŞKANI HÜSEYİN KIRK GENEL KURULDA KONUŞTU

 

 

Hüseyin Kırk: ”Değişim olacak ve  TÜRSAB yolları  aydınlanacak”

TÜRSAB 23. Genel Kurulunda konuşan Başkan Adayı Hüseyin Kırk, ”Emin Çakmak karanlık olan TÜRSAB yollarına çakmağı çakarak aydınlığa çıkaracaktır” dedi.

TÜRSAB 23. Genel Kurulunda en genç Başkan Adayı olan Hüseyin Kırk, Zeytin Dalı harekatında mücadele eden kahraman mehmetçiklerimize sevgi ve selamlarını ileterek başladığı konuşmasında seçim sürecinin tarihi bir utanç tablosu olarak anılacağını kaydetti.

 

Lider, liderlik yapmış olduğu birlik üyelerine eşit davranır adaletli davranır, başkan belirli bir grubu kontrol altında tutar işine yarayanları yanında tutar işine gelmeyenleri uzak tutar diyen Kırk, konuşmasında şunları söyledi :

‘’Lider mi seçeceğiz, Başkan mı ? Bunun kararını siz meslektaşlarımız vereceksiniz. İsterdim ki bu seçimlerde her aday sizlerin karşısına projelerle çıksın, projeler ve yapılacak hizmetler yarışsın. Ancak bu süreçte görüyoruz ki, kendilerini yukarılara taşıyanları bile üst pencereden bakanlar var. Benim adaylığım için zembille gökten düşer gibi aday olunmaz hele TÜRSAB Başkanı hiç olunmaz diyorlar. Biz adaylığımızla 2023 vizyonuna giden yolu açıyoruz. Artık gençler var’’

Ülke turizminin kendisi gibi genç, dinamik ve projeleri ile ön planda olan çalışkan beyinlere ihtiyacı olduğu için aday olduğunu söyleyen Hüseyin Kırk, yılmadık, yıkılmadık her zaman dik durduk diyerek asla makam ve mevki peşinde olmadığını kaydetti.

TÜRSAB’ın yarından itibaren değerli, üyeleri için çalışan, kıymetli bir birlik olmasını isteyen acentaların kendisi ve grubunun desteklediği Emin Çakmak’a oy vermesi gerektiğini söyleyen Hüseyin Kırk, konuşmasını söyle sürdürdü :

‘’TÜRSAB kongreleri şölen ve bayram havasında geçmeli. TÜRSAB dünya turizmine ayak uyduran, dijitalleşen turizm dünyasında ülkemizi her yerde temsil eden ve söz sahibi olan bir birlik olmalıdır. Kazanan turizm ve kazanan Türkiye için çalışmalar yapılmalıdır. Şeffaf bir yönetim yapısı oluşturularak üyeleri ile iç içe olan bir birlik olmalıdır.’’

Konuşması sırasında, TÜRSAB eski Genel Sekreteri Çetin Gürcün ile UKOM’da ulaştırma komisyon toplantısında yaşadıkları bir olayı da anlatan Kırk; Taksiciler Kooperatif Başkanı olan kişinin TÜRSAB üyelerine hakaret içeren söylemlerde bulunması üzerine Çetin Gürcün’e bu kişiye haddini bildirmek lazım dediğini söyledi.

 

Kırk; bu şekildeki söylemlere ve hakaretlere mağruz kalmış bir birliğin bundan sonra aydınlığa çıkması gerektiği kaydetti ve Seyahat acentaları olarak hiç kimsenin önünde eğilmedik ve eğilmeyeceğiz, seyahat acentalarının haklarını kimseye yedirmeyiz dedi.

Projelerinden de bahseden TÜRSAB Başkan Adayı Hüseyin Kırk, TÜRSAB’ın bu hantal yapısı olduğu sürece 50 milyon turist 100 milyar dolar turizm geliri hayal olur dedi.

Online portallarla mücadele etmektense, onlarla uyumlu olacak şekilde seyahat acentalarının kazanacağı bir sistemin hayata geçirilmesinin olmazsa olmazları olduğunu kaydeden Kırk, Emin Çakmak karanlık olan TÜRSAB yollarına çakmağı çakarak aydınlığa çıkaracaktır dedi.

Genel Kurula katılanlar tarafından yoğun ilgi gören Hüseyin Kırk’ı konuşmasının ardından Divan Başkanı alnından öperek teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SUUDİ ARABİSTAN VE İSLAM ÜLKLERİ HAC-UMRE FUARINDA BULUŞUYOR

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği,Al Sadah Seyahat Acentası ve Otsad üyesi Comfort Seasons Turizm …