Anasayfa / BASINDAN HABERLER / ORTADOĞU DAKİ SPOR TURİZMİNİ ÜLKEMİZE KAZANDIRDIK…

ORTADOĞU DAKİ SPOR TURİZMİNİ ÜLKEMİZE KAZANDIRDIK…

OTSAD Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği nin Ortadoğu da yapmış olduğu tanıtımlara spor turizminide eklemiş durumda.

2016-2017 Yıllarında yaklaşık 16 üst düzey futbol kulübünü ülkemize getirmiş ve hazırlık kamplarını burada geçirmeleri için büyük bir organizasyona imza atmıştı.

                                                                                                                                                          Hatırlanacağı gibi Suudi Arabistan ın en ünlü takımlarından AL İTİHAT FC ile BURSA SPOR ile dostluk maçı organize atmişti. Osmanlıspor ,Boluspor,Sakaryaspor,Sapancaspor ve bir çok kulüp ile Suudi Arabistan,Katar,Kuveyt,Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri takımlarını organize etmişti.

Otsad Genel Başkanı Hüseyin Kırk yaptığı açıklamada Ortadoğu daki spor turizm kültürünü ülkemizdeki spor turizmi kültürü ile birleştirerek büyütmek istiyoruz bunun için organizasyonlardan sonra Sn.Fatih Terim ile milli takımlar teknik patronu iken görüşme fırsatı bulmuş ve Fatih hocamız ın ilgisini Katar çekmiş durumda.                 Katar dan iyi bir teklif gelmesi durumunda değerlendirmeye alabileceğini söylemişti.                                                                                                                                                          Türk teknik adamlarımızdan Katarda birkaç sezondur Teknik direktörlük yapan Bülent Uygun ve İran ın ünlü takımlarından Traktör takımında bir süre Teknik direktörlük yapan Ertuğrul Sağlam bu örneklerden birtanesi dedi.

7 Ülkenin Basketbol Milli Takımları İstanbul’da

   Otsad Yönetim Kurulu Üyesi ve Tryp ve Hawthorn Suıtes By Wyndham otel Satış Direktörü Atalay Aracıoğlu Türkiye,de ilk olması özellıgıyle ılgı ceken spor ve saglık turızmıne katkı saglayacak 5 yıldızlı Otel Tryp ve Hawthorn Suıtes By Wyndham otel.

                   Bu ozellıgını yurtdısında OTSAD la ve üye Acentalarıyla yapmıs oldugu tanıtım calısmalarını taclandırmak amacı ıle 2000 kısılık cok amaclı spor salonunda ılk organızasyonunu Ortadogu ve Afrıkada Ülkelerinin Milli Baketbol Takımlarının katılımı ile Molten Cup 2018 adıyla gerçekleştirilen Turnuvaya Bahreyn,Kuveyt,Sauudi Arabistan,Ürdün,Kamerun,Irak,Uganda ve Fas basketbol milli takımlarının katılımlı turnuvada fınali 21 Hazİranda Adalet Turan Çok Amaçlı Spor ve Sergı Kompleksınde gerçekleştirecektir dedi.

Tryp ve Hawthorn Suıtes By Wyndham Otel Genel Müdürü Orhan Genceli Otsad Ortadoğu pazarına çok hakim bu anlamda sektör yararına ciddi çalışmalar apmakatdır.                                                                                                                                               Ülkeye turist kazandıran değerli bir STK olan OTSAD’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türsab ve Spor Bakanlığı nezdinde Ortadoğu ülkelerinde resmi temsilcilik görevi verilmesi bunu yanında tanıtım ve organziasyonlara tanıtım bütççesi ayrılması durumunda ciddi geri dönüşleri Otsad ile birlikte alabileceklerini ifade etti.

Son olarak GECELİ 2000 kısılık spor salonunda ,sporcular ıcın hersey dusunulmus fıtness ve antreman salonlarından dırek otele gecişli alanıyla sporcular ıcın ust düzey bir hizmeti alabilecekleri bir düzen ve tasarımı ile her şey düşünülmüş dedi.

Kuveyt Milli takımı ve turnuvayı takip eden Kuveyt in en ünlü gazetesi Al Enba Gazetesi muhabiri Mohamed Rateb Otsad ciddi anlamda Ortadoğu da tanınmakta Türkiye yi tercih etme noktasında gğven köprüsü kurmaktadır. Bu da gerek turizm ve gerek organizasyonlar anlamında Otsad ile birlikte Türkiye tercihi daha kolay olmaktadır dedi.

Son Olarak Suudi Arabistan Baketbol Milli Takımı Fedrasyon Başkanı Dr.Ahmed Mustafa Türkiye son yıllarda ciddi atılımlar yaptı,Otsad Suudi Arabistan a gelip spor turizminin Türkiye de rahatlıkla yapılabileceğini ifade etti,

Bir çok futbol kulübü Turkiye de hazırlık kapmalarını rahat ve başarılı organşzayonlarla yapmış olması bizleride cezbederek Organizasyon firması ile buradayız çok verimli geçen hazırlık kampı ve turnuvadan menunuz dedi.

Turnuva nın Final maçı 21 Haziran 2018 tarınhınde Adalet Turan Çok Amaçlı Spor ve Sergı Kompleksınde gerçekleştirecektir halkımız davetlidir.

Saygılarımızla                                                                                                                                                OTSAD

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SUUDİ ARABİSTAN VE İSLAM ÜLKLERİ HAC-UMRE FUARINDA BULUŞUYOR

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği,Al Sadah Seyahat Acentası ve Otsad üyesi Comfort Seasons Turizm …