Anasayfa / HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

(OTSAD)Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği ;Seyahat Acentaları ve Turizm sektöründe  faaliyet gösteren Turizimci Üyelerin kurmuş olduğu bir dernektir.14 TEMMUZ 2015 tarihinde kurulan. OTSAD kanun ve yetkiler çerçevesinde  meslek disiplininin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar,OTSAD ‘ın hizmet alanı içinde yer alan önemli işlevler arasındadır.

OTSAD  bünyesinde yüzlerce Seyahat Acentası yanı sıra, Sağlık Turizmi, Ev Turizmi, Otel, Yeme İçme, Deniz taşımacılığı (Yatççılık), Gayrimenkul, Hava ve kara taşımacılığı, Turizm Taşımacılığı kısaca Turizm sektöründe faaliyet gösteren binlerce seçkin  firmanın bir araya geldiği bir ailedir.

OTSAD,Özellikle Seyahat Acentalarının Ortadoğu ve körfez ülkelerinden getirmiş oldukları Arap turistlere hizmet veren seyahat acentalarının birleştiği ve Ülke Turizmine ciddi katkısı olan bir kuruluştur.

Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için, Ortadoğu’lu Körfez Ülkeleri ile kamu ve özel sektör turizm kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yapan OTSAD, turizm politikalarının geliştirilmesinde de önemli görevler üstlenir. OTSAD, çevresel, tarihi ve insani değerlerin korunması ve geliştirilmesi gibi turizmi yakından ilgilendiren konularda, bir sivil birlik olarak, yol gösterici ve problemleri çözen bir dernek olma özelliği de taşımaktadır. OTSAD’ın çalışmaları arasında Ortadoğu ülkelerinin ülkemizdeki Konsolosluklar ve Büyük Elçilikler gibi uluslararası ilişkileri bulunan ve görev kapsamı içinde yürütülen tanıtım faaliyetleri önemli bir yer almaktadır.

OTSAD, Ortadoğu Turizminin gelişmesi ve körfez ülkelerinden ülkemize gelen turistlere acentaları vasıtası ile en iyi hizmeti almaları için çalışmaktadır. OTSAD, Ortadoğu ülkelerin muadil organizasyonları, tur operatörleri, vip hizmetleri, lüks konaklama talepleri, gayrimenkul ve yatırımcıların kendilerini ülkemizde güvende hissetmeleri açısından ikili ve çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesi yönünde de faaliyetler yürütmektedir. Bununla ilgili OTSAD’a üye iş yerlerini MUTLU TURİST, MUTLU ACENTA, MUTLU TÜRKİYE politikası ile  TURİSTLERİN KONAKLAMA, GEZİ ve ALŞVERİŞLERİNDE ‘’ ÜYE İŞYERLERİNİ TERCİH VE TAVSİYE ETMEKTEDİR’’.

OTSAD Ortadoğu ülkelerinden getirdiği VİP turistlerin taleplerine maksimum memnuniyetle OTSAD’a üye acenteleri vasıtası ile cevap verebilmeyi ilke edinmiştir.Ortadoğu dan gelen varlıklı ve profesyonel Arap  yatırımcıların ve turistlerin sayısını her yıl arttırmak amacında olan OTSAD üyeleri gerek Ortadoğu’daki tüm fuarlara katılması, ülke tanıtımına ve ekonomisine ciddi katkıda bulunması ülkemizin imajı ve turistlerin rahatlığı için çalışmaktadır.