Anasayfa / NEDEN ÜYE OLMALIYIM?

NEDEN ÜYE OLMALIYIM?

Kanun ve yetkiler çerçevesinde meslek disiplininin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları’nın karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar, OTSAD’ın hizmet alanı içinde yer alan önemli işlevler arasındadır. Ortadoğu Turizm sektörümüzde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlara ilişkin  tüm konuları ilgili mercilerin dikkatine sunmak, bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek OTSAD’ın temel amaçları arasında yer almaktadır.

Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için, Ortadoğu’lu Körfez Ülkeleri ile kamu ve özel sektör turizm kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yapan OTSAD, turizm politikalarının geliştirilmesinde de önemli görevler üstlenir. OTSAD, çevresel, tarihi ve insani değerlerin korunması ve geliştirilmesi gibi turizmi yakından ilgilendiren konularda, bir sivil birlik olarak yol gösterici ve problemleri çözen bir dernek olma özelliği de taşımaktadır. OTSAD’ın çalışmaları arasında Ortadoğu ülkelerinin ülkemizdeki Konsolosluklar ve Büyük elçilikler gibi uluslararası ilişkileri bulunan ve görev kapsamı içinde yürütülen tanıtım faaliyetleri önemli bir yer almaktadır.

OTSAD, Ortadoğu Turizminin gelişmesi ve körfez ülkelerinden ülkemize gelen turistlere acentaları vasıtası ile en iyi hizmeti almaları için çalışmaktadır. OTSAD, Ortadoğu ülkelerin muadil organizasyonları, tur operatörleri, vip hizmetleri, lüks konaklama talepleri, gayrimenkul ve yatırımcıların kendilerini ülkemizde güvende hissetmeleri açısından ikili ve çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesi yönünde de faaliyetler yürütmektedir. Bununla ilgili OTSAD’a üye iş yerlerini mutlu turist, mutlu acenta, mutlu esnaf politikası ile turistlerin konaklama gezi ve alışverişlerinde üyeişyerlerini tavsiye etmektedir.

OTSAD Ortadoğu ülkelerinden getirdiği VİP turistlerin taleplerine maksimum memnuniyetle OTSAD’a üye acenteleri vasıtası ile cevap verebilmeyi ilke edinmiştir.Ortadoğu dan gelen varlıklı ve profesyonel yatırımcıların ve turistlerin sayısını her yıl arttırmak amacında olan OTSAD üyeleri gerek Ortadoğu’daki tüm fuarlara katılması, ülke tanıtımına ve ekonomisine ciddi katkıda bulunması ülkemizin imajı ve turistlerin rahatlığı için çalışmaktadır.